Kilka słów o naszym przedszkolu...

Przedszkole Miejskie Nr 27  jest jednostką budżetową działającą  w oparciu o statut przedszkola. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Gliwice.
Od 1 września 2007 roku do Przedszkola Miejskiego Nr 27 dołączono Przedszkole Miejskie Nr 10. Obecnie przedszkole znajduje się w dwóch budynkach: pierwszy (A) przy  ul. Targosza 3, drugi (B) przy ul. Łabędzkiej. Część A znajduje się w budynku mieszkalnym w zaadoptowanych w tym celu pomieszczeniach. W skład pomieszczeń wchodzą: 2 sale zajęć, kancelaria, szatnia, łazienka dla dzieci, łazienka dla personelu, pokój intendentki, a w części kuchennej: kuchnia, zmywalnia, pomieszczenie gospodarcze. W piwnicy są: pralnia, suszarnia, obieralnia, magazyny oraz pomieszczenie na ziemniaki. Część B w budynku wolnostojącym posiada: 3 sale zajęć, szatnie, kuchnię, zmywalnie, łazienkę dla dzieci, WC dla personelu, kotłownie, pomieszczenia gospodarcze.

W części A są dwie grupy dzieci:
I  grupa  3 , 4, 5 - latki
II grupa  5 , 6 – latki
I podobnie w części B

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz pokazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak, aby samo chciało chcieć ”
( Janusz Korczak )

WIZJA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 27 - PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNE

Pragniemy, aby w naszym przedszkolu każde dziecko odczuwało komfort psychiczny i fizyczny, pozwalający wierzyć we własne możliwości.

Dążymy do realizacji dziecięcych marzeń poprzez różne formy ekspresji plastycznej i muzycznej.

Pragniemy, aby w przyszłości każde dziecko z własnej inicjatywy szukało kontaktu ze sztuką.

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 27

Na podstawie:

Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 256 z 2004r., poz.2572, z późniejszymi zmianami), rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 roku w sprawie ramowego statutu przedszkola publicznego ( Dz. U.  Nr 61 z 2001 r.,poz. 624 z późniejszymi zmianami ),

Ustawy z dnia 19 marca 2009r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie  niektórych innych ustaw ( Dz. U. z 2009r. Nr 56, poz. 458),

Rozporządzenia MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz wychowania przedszkolnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009r. Nr 4, poz. 17)

dopuszczam do użytku w Przedszkolu Miejskim Nr 27:

1. Programu wychowania przedszkolnego: ,,Razem w przedszkolu”

Autorzy: Jolanta Andrzejewska, Jolanta Wierucka
Wydawnictwo WSiP SA
2. Program kształcenia religijnego ,, W świecie mojego Boga"
Autorzy: ks.dr T. Śmiech, s.M.Najowicz, M.Żołowicz, kom.dydak.- dr hab. K.Hałas
wyd. "Jedność" Kielce,